עיסוי באבנים חמות

עיסוי באבנים חמות הפך פופולארי מאוד בשנים האחרונות משום שהוא מטפל בעיקר בהרפיית מתח האצור בשרירים מכווצים – צרה המוכרת לרבים.

זו דרך מועילה ומהנה להפחתת כאב ויצירת איזון בין גוף, מחשבה ונפש. מקורה של השיטה בארה"ב והיא מושפעת מהרגלי הטיפול של השבטים האינדיאניים בצפון אמריקה.

האבנים בהן משתמשים בטיפול הן בדרךכלל אבני בזלת משויפות היטב. המטפלים מקפידים על כך שהאבנים תהיינה חלקות לגמרי ללא זיזים ושריטות היכולים לפצוע את העור.

את האבנים מחליקים בשמן טיפולי ומחממים לפני השימוש כדי שתאגורנה חום – תכונה ידועה של אבני בזלת. לפני הנחת האבנים על העור בודק המטפל את חומן על עור גופו כדי להימנע מפציעות וכוויות.

בחירת האבנים נעשית בהתאמה לאיבר או לאזור בו מטפלים מתוך שאיפה ליצור התאמה שתעזור לפזר את החום באחידות על פני כל אזור הטיפול ללא שימוש במספר גדול מדי של אבנים.

באזורים בהם יש שרירים גדולים כמו צידי עמוד השדרה, הכתפיים והגב התחתון משתמשים באבנים הגדולות ביותר על מנת להשיג כיסוי טיפולי מלא.

עיסוי נקודות אקופרסורה הנמצאות בכפות הרגליים, במפרקי כפות הידיים ברגליים ובזרועות מעורר רוגע כללי ועוזר להזרמת הדם בנוסף להשפעת האבנים והוא נעשה במגע.

תוך כדי הטיפול מוחלפות האבנים כדי לשמר את החום הנדרש לטיפול לכל אורכו. עם סיום הטיפול עוברות האבנים סניטציה כדי שתהיינה מוכנות לטיפול הבא.

במקרים של פציעות שריר ודלקות משתמשים באותן אבנים בגרסה קרירה על מנת למנוע התלקחות דלקות נוספות ושמר את כוחם של השרירים עד להחלמה מלאה.

אם כן, במקרים של שרירים תפוסים וכואבים או סתם בזמנים לחוצים, מומלץ בחום - עיסוי באבנים חמות.

למידע על טיפולי אסתטיקה: ליחצו כאן


הסרת שיער | טיפול בצלוליט | השפעות האקנה | מילוי קמטים ושפתיים | טיפול בפיגמנטציה | הסרת שיער לגברים | מוצרי קוסמטיקה