מה הקשר בין גברים ואקנה?

סיבות לתופעת האקנה

גברים, בהכללה גסה, לא מתעסקים בטיפוח עור הפנים שלהם. זה אכן חוסך זמן בבוקר וזה נותן לוק גברי ומסוקס, אך ההזנחה הזו יכולה לגרום לכמה בעיות לא כל כך נעימות, אקנה למשל.

אולי אתם לא מכירים את המלה אקנה, אבל חצקונים, פצעי בגרות, ופצעונים אתם בטח מכירים. אתם גם בטח מכירים את המקומות שבהם החברה האלה אוהבים להתמקם: פנים, גב, חזה וכתפיים.

להלן הסבר פשוט על הסיבות לתופעה, בתקווה שיביא לעליית המודעות אצל גברים לטיפול וטיפוח עור הפנים, על מנת להיפטר ולמנוע אקנה:

אקנה אמנם מופיעה בעיקר בגיל ההתבגרות, אבל לא רק. גם נשים וגברים בוגרים סובלים ממנה. חשוב לזכור שהתופעה אינה קשורה להיגיינה נמוכה, אלא לבלוטות החלב שבבסיס זקיקי השיער שלנו.

כאשר בלוטות החלב האלו מפרישות יותר חלב ושומן יש סיכוי גבוה יותר שהן יסתמו. וכשהן נסתמות מתחילים להופיע חצקונים ופצעונים.

לגברים יש נטייה לסבול באופן חמור יותר מהתופעה, פשוט כי יש להם יותר שיער (ולכן זקיקי שער) על הפנים, הגב, החזה והכתפיים.

יותר מכך, הסיבה שבגללה עור הפנים של הגבר מזדקן לאט יותר, היא אותה סיבה שבגללה הם סובלים מהפצעונים באופן חריף יותר: יותר בלוטות חלב ושומן שווה יותר חומרים שמגנים על עור הפנים, אבל גם שווה יותר שומן שמצטבר בנקבוביות העור ועלול לסתום אותם. ידוע גם כי פעילות יתר של הורמונים גבריים כגון טסטוסטרון, גורמת להפרשת יתר מבלוטות החלב.

אמנם קיימים בשוק תכשירים שונים שמטפלים בבעיה הן חיצונית והן פנימית, אך לגברים, כמו לנשים, חשוב ביותר להתייעץ עם גורם מנוסה לגבי טיפול באקנה והתאמתו באופן אישי למטופל, וגם כדי ללמוד ממה להימנע בכדי לא להזיק ולהחמיר את התופעה עוד יותר.

למידע נוסף:


הסרת שיער | צלוליט | מילוי קמטים ושפתיים | מה סוג העור שלי? | טיפול בפיגמנטציה | עיסויים | מוצרי קוסמטיקה