טיפול בפיגמנטציה הנוצרת בגיל המעבר

עור זוהר, חלק וגמיש הוא משהו שכולנו מנסים להשיג לאורך השנים. כולנו מנסים ובודקים קרמים חדשים, מוצרים וטכניקות טיפול שאולי יעזרו לנו להגשים את החלום.

יחד עם זאת, ככל שאנחנו מתבגרים, השנים מטילות בנו סימני הזקדנות בצורת קמטים וכתמים. עם מבחר המוצרים העצום שיש לשוק להציע ניתן כיום להילחם בקמטים לפני שיחמירו לקווים עמוקים החרוצים בפנינו.

ובכל זאת, ישנם סימני הזדקנות שקשה להימנע מהם ואלו באים בתקופת גיל המעבר, או המנופאוזה.

שינויים בגיל המעבר

תקופת גיל המעבר היא אחת התקופות הדרמטיות ביותר עבור גוף האישה. בתקופה זו מתחוללים בגוף שינויים רבים המשפיעים גם על מצב הרוח ועולם הרגשות. לכך מצטרפות בעיות שונות בעור הפנים.

זו התקופה בה יכולת הילודה מגיעה לקיצה ועימה נפסק ייצור האסטרוגן, בערך בין הגילאים 45-55. באותו זמן סובלות נשים רבות מקשת של תופעות בזמן שאחרות מבחינות באפקטים מזעריים אם בכלל.

העור אינו חסין לתופעות והשינויים הללו והוא מראה זאת בבירור. מרקם העור משתנה לרעה, האלסטיות והבהירות של צבע עור הפנים נחלשות. עבור נשים הסובלות מפיגמנטציה יכולה תקופת גיל המעבר להיות קשה במיוחד.

טיפול בפיגמנטציה

טיפול טוב בבעיה יעזור להילחם באדמומיות, במרקם הלא אחיד והלא נעים של העור ובקמטים הבוקעים במהירות.

במקביל, מומלץ לצרף דיאטה בריאה לטיפול כדי לחזק את השפעתו. מאחר והמקור לבעיה הוא הורמונאלי, יש חשיבות גדולה מאוד למזון.

מזון לא נכון יכול לשבש את איזון העור וליצור סדקים והתפרצויות שיעכירו את מצב העור עוד יותר.

לכן, בכל מקרה, כדאי להיוועץ באנשי מקצוע היכולים לטפל באותו זמן גם במצב העור וגם בתופעות גיל המעבר כדי להוביל לאיזון שישפיע לטובה על המראה החיצוני.

ליחצי למידע נוסף: הצערת העור בשיטת פוטוריגוביניישן


הסרת שיער - כל הפרטים | איך מטפלים באקנה | אודות תופעת הצלוליט | הסרת שיער - גם לגברים | טיפולי אסתטיקה | מיתוסים על אקנה