מהו סוג העור שלך?

כיצד תדעו מה סוג העור שלכם?

רבים אינם יודעים בדיוק מה סוג עורם ואת סוגי בעיות העור המשויכות אליו. הערכה לא נכונה של סוג העור יכולה להוביל לבחירת מוצרי קוסמטיקה וחומרי טיפוח לא מתאימים, שבמקרה הטוב הם בזבוז מיותר של כסף ובמקרה הפחות טוב, מקור לתופעות לא נוחות ונזקים.

סוג העור המרכזי שלנו נקבע בזמן הלידה ומשתנה בהדרגה עם הזמן. טיפוח בחומרים מתאימים יעזור לשמר את איזון העור ללא קשר לסיווגו ויווסת היטב את השילוב בין שומן ומים. את סוג העור בודקים בפנים נקיים ולאחר המתנה קצרה.

עור יבש

לעור יבש חסר שומן. הנקבוביות בעור כזה הנן קטנות, העור מתקלף בקלות, נראה קשקשי ומתוח. עור יבש נראה שביר והוא דורש טיפוח קבוע בלחות להגנה ולמניעת רגישויות.

עור רגיל

עור רגיל נהנה מאיזון בין מים ושומן. לעור כזה יש מעט מאוד בעיות ואלה המופיעות הן בדרך כלל זמניות או חד פעמיות וקשורות בשינויים הורמונאליים ובמזג האוויר.

אם מתעורר בעור רגיל פצעון או יובש יש להימנע מ"התנפלות" טיפולית עליו. מדובר במצב זמני ולא בשינוי גדול בסוג העור. בכל מקרה,עור רגיל נהנה מטיפול סדיר בהסרת תאי העור המתים ובלחות.

עור מעורב

עור מעורב יראה בדרך כלל את סימן ה- T השומני המוכר לרוחב המצח ולאורך האף ומתיחות קלה של יובש באזור הלחיים. עור מעורב יכול להיות מתסכל לטיפול וקשה לאיזון. דרושים ניסוי ותעייה למציאת הטיפול המתאים.

עור שומני

עור שומני קל לזיהוי. בסוג עור זה נמצא נקבוביות גדולות, שומן ניכר על פני העור ופנים זורחים. עור שומני אינו בהכרח נושא אקנה כמקובל לחשוב אבל עודף שומן הנשאר על העור יכול לעורר את התופעה.

עור שומני הוא בדרך כלל עבה יותר ודורש פעולת ניקוי יסודית יותר העלולה לעורר אדמומית. שימוש בחומרים על בסיס מים הוא היעיל ביותר בסוג העור הזה.

אם כן, חשוב מאוד שתטפלו בעורכם באופן ובתכשירים המתאימים לסוג העור שלכם.

לקריאה נוספת:


הסרת שיער - כל הפרטים | עיסוי - להפגת מתחים | נפטרים מהצלוליט | הסרת שיער - גם לגברים | מה גורם לצלוליט? | השפעות האקנה